Technologie F3 SurfActive

Pěstování rostlin v ideálních podmínkách bez jakékoliv zátěže je cílem každého farmáře. Z každodenní praxe však víme, že stresové situace může způsobit řada faktorů. Běžným způsobem výživy přes kořeny dostane rostlina většinu potřebných živin, nicméně v případě, že kořenový systém nefunguje optimálně nebo výživa z půdy není dostatečná, je řešením listová výživa.

Řada produktů Agroleaf Liquid využívá jedinečnou a společností ICL patentovatnou technologii F3 SurfActive, která zvyšuje účinnost každé aplikace na list. Technologie F3 SurfActive spočívá v použití inovativní směsi neiontových surfaktantů, která byla speciálně vyvinuta s cílem zlepšit dostupnost živin.

 

Co můžete očekávat od technologie F3 SurfActive.

Může se pyšnit výjimečnou čistotou a vysokým obsahem živin (bez obsahu chloridů). Exkluzivní technologie M-77 a komplex DPI (Double Power Impact) zajišťují dobrý příjem a prodlouženou dostupnost mikroživin. Různé formulace produktů Agroleaf Power pokrývají všechny makro i mikroživiny, takže v tomto sortimentu naleznete řešení pro každou situaci. Produkty lze zacílit na všechny růstové fáze a napravit jak velké výkyvy v obsahu živin tak i drobné nedostatky. Díky čistotě a vysoké kvalitě použitých surovin se produkty Agroleaf Power rychle a dokonale rozpouštějí, což usnadňuje jejich aplikaci.


Lepší pokrytí
Technologie F3 dokáže snížit povrchové napětí jednotlivých kapek postřiku, a proto mohou živiny lépe pokrýt plochu listů. Výsledkem je větší ošetřená plocha listu, a tím pádem i lepší možnost příjmu živin.

Lepší přilnavost
Pokud zejména na voskovitých listech postřik s živinami lépe ulpí, méně kapek z listů steče nebo se odrazí. Celkové ztráty jsou tak menší a více živin zůstane na listech.

Lepší dostupnost živin
Technologie F3 umožňuje na povrchu listů tvorbu menších živinových usazenin, které se po opětovném smočení reaktivují (např. při vysoké vzdušné vlhkosti). Předejde se tím výparu a listová aplikace tak zajistí výživu na delší dobu.

Mechanismus působení technologie F3 SurfActive
Chování kapek postřiku s a bez technologie F3 SurfActive na voskovitých listech